מי הגורם אותו יש לתבוע ?
 • אם נפגעת כהולך רגל- התביעה תוגש כנגד מבטח החובה של הרכב אשר פגע בך.
 • אם נפגעת כרוכב אופניים- התביעה תוגש כנגד מבטח הרכב אשר פגע בך.
 • אם נפגעת כנהג ברכב, כאשר רכב אחר פגע בך או אתה פגעת ברכב אחר- התביעה תוגש כנגד מבטח החובה של הרכב בו נהגת.
 • אם נפגעת כנוסע ברכב/ אוטובוס- התביעה תוגש כנגד מבטח החובה של הרכב בו נסעת.
פגיעה בתאונת "פגע וברח"
במקרים בהם הולך רגל/ רוכב אופניים נפגע מרכב אשר ברח מזירת האירוע- תוגש התביעה לקבלת הפיצויים כנגד "קרנית", שהינה גוף סטטוטורי לפיצוי נפגעי תאונות דרכים בנסיבות אלו.
 

תאונה בדרך לעבודה/ בחזרה מהעבודה/ במהלך העבודה
כאשר נפגע מעורב בתאונת דרכים במהלך שעות עבודתו או בדרך מביתו לעבודה או בדרך מעבודתו בחזרה הביתה- תחשב התאונה גם כתאונת דרכים וגם כתאונה בעבודה ויהיה מקום לפנות גם בתביעה עפ"י חוק הפיצויים כנגד מבטח החובה וגם להגיש תביעה למוסד לביטוח לאומי.
 

כיצד מחושב הפיצוי לנפגע תאונת דרכים
על מנת לחשב את הפיצוי המגיע לנפגע תאונת דרכים- יש לפנות לעורך דין אשר מתמקצע בתחום נזקי גוף. כמובן שכל נפגע יפוצה בהתאם לנתוניו האישיים ולנזקיו כפי שנגרמו בתאונה הספציפית. ואולם, ככלל, ביהמ"ש ידון במספר רכיבים אשר לגביהם יבדוק האם זכאי נפגע תאונת דרכים לפיצוי;
 • כאב וסבל - נקבע לפי סכום שקבוע בחוק ויהיה מורכב מגיל הנפגע, גובה נכותו וימי האשפוז בעקבות התאונה.
 • הפסד השתכרות בעבר ואובדן כושר השתכרות לעתיד ופגיעה בתנאים סוציאליים - נפגע שנותרה לו נכות קבועה כתוצאה מהתאונה, יפוצה בהתאם להפסד שייגרם לו בהכנסותיו בעתיד, זאת בנוסף להפסדי שכר/ הכנסה שיוכיח כי נגרמו לו בעבר.
 • עזרת הזולת לעבר ולעתיד - לעיתים, לאחר תאונה, נזקק נפגע לעזרה בשכר או עזרה של בני משפחה וקרובים ולעיתים, בעיקר בפגיעות קשות יותר, ייזקק לעזרה כזו אף לאורך כל תוחלת חייו.
 • הוצאות רפואיות ונסיעה/ ניידות - לעיתים כתוצאה מפגיעות שנגרמות בתאונת דרכים, מתעורר צורך בהוצאות רפואיות חריגות וכן בהוצאות לצורך נסיעה לטיפולים רפואיים ואחרים בקשר עם התאונה.
השירות שלנו
אנו ממליצים לנפגע תאונת דרכים לפנות לעורך דין מוקדם ככל הניתן לאחר התאונה.
עם פנייתך אל משרדנו, נקיים עמך פגישה בה ישתתף שותף בכיר במשרדנו, אשר ימשיך בליווי וטיפול אישי בתביעתך עד לקבלת הפיצוי וסיום טיפול.
במהלך הפגישה, נבין האם מדובר באירוע שהוא תאונת דרכים כהגדרתה בחוק.
לאחר הבנת מצבך הרפואי, נכוון אותך באשר לאיתור ואיסוף של מסמכים רפואיים נוספים, באם נחוצים כאלה, לצורך הגשת התביעה וכן התייעצות, במידת הצורך, עם מומחים רפואיים העובדים עם משרדנו.
קיימת חשיבות גדולה לטיפול בלקוח, מהר ככל הניתן, ואיסוף מלוא המסמכים הרפואיים הרלבנטיים.
אנו מתחייבים כי מניסיוננו רב השנים נפעל להגשת התביעה וניהולה באופן מקצועי, מסודר ומוקפד ובמהירות האפשרית, הכל על מנת להקל על לקוחותינו ולהשיג בעבורם את מירב הזכויות המגיעות להם עפ"י חוק.
בכל מהלך ניהול התביעה, נעמוד עם לקוחותינו בקשר רציף וזמין, אף מעבר לשעות העבודה המקובלות, על מנת להדריכם, ולעדכנם אודות מצב התביעה.
משרדנו מנוסה בפגיעות גוף על גווניהן, לרבות פגיעות בתאונות קשות ונזקי גוף קשים ובמידת הצורך, אנו נקיים את הפגישה הראשונית בביה"ח.
חשוב לציין כי פגישה ראשונית לצורך קבלת ייעוץ משפטי ראשוני, אינה מחייבת ואינה כרוכה בתשלום כלשהו.
נבהיר כי גם שכר טרחת משרדנו אינו כרוך בתשלום מראש ומשולם רק בסוף ההליך המשפטי כאחוז מתוך סכום הפיצוי שייפסק, זאת עפ"י שכר הטרחה הקבוע החוק.
 

ניסיון - מקצועיות - אנושיות
לכל אחד מן השותפים הבכירים במשרדנו ניסיון רב שנים בייצוג נפגעים בפגיעות גוף.
נעניק ללקוחותינו שירות מקצועי מוקפד ונלווה אותם במסעם לקבלת הזכויות המגיעות להם,
כל זאת תוך הקפדה על זמינות מלאה וליווי אישי ואנושי לו הם זכאים.


לייעוץ ראשוני מוזמנים להתקשר: 072-2442828
תאונות דרכים
 
חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, התשל"ה – 1975, מגדיר מהי תאונת דרכים ועוסק במגוון רחב של מצבים וסיטואציות של תאונות דרכים.
על מנת להבין האם תאונה נחשבת כתאונת דרכים עפ"י החוק והפסיקה, יש צורך בניסיון משפטי והבנת החוק על בוריו, שכן קיימות סיטואציות אשר ל'אזרח הפשוט' אינן נראות כקשורות באופן כלשהו להגדרת תאונת דרכים, אולם עפ"י החוק והפסיקה יחשבו כתאונת דרכים ויזכו את הנפגע בה בפיצוי עפ"י החוק.
מבין המצבים אשר בהם תיחשב תאונה כתאונת דרכים 'קלאסית', מנויים תאונות של :
 • פגיעה של רכב בהולך רגל
 • פגיעה של נהג בתוך רכב
 • פגיעה של נוסע ברכב
 • פגיעה של רוכב אופניים מרכב
פגיעות נוספות, יכולות להיחשב כתאונות דרכים על אף שאינן נחשבות כפגיעות קלאסיות:
 • פגיעה בעת כניסה או יציאה מרכב
 • פגיעה כתוצאה מטריקת דלת של רכב
 • פגיעת נוסע באוטובוס כתוצאה מבלימה פתאומית
 • פגיעות במהלך של טיפול אדם ברכב בצד הכביש (ככל שאין זה עיסוקו)
החוק מונה מס' חריגים בהם לא תיחשב תאונה כתאונת דרכים עפ"י משמעותה בחוק.
אם נפגעת בתאונה שתוכר כתאונת דרכים, ולנהג הרכב היה בזמן התאונה רישיון נהיגה ותעודת ביטוח חובה בתוקף- תהיה זכאי לפיצוי מכוח חוק הפיצויים, זאת מבלי שביהמ"ש יידרש לבחון מי היה הגורם האשם בתאונה. ביהמ"ש ידון אך ורק בשאלת גובה הנזקים אשר נגרמו לך.